Autorius

Komentaras

Vertinimas

›››
Prieš dedant nuomonę labai prašome perskaityti bent kelis kūrinius. Nuomonių knygoje cenzūra netaikoma. Naudokite lietuviškas raides: ąĄčČęĘėĖįĮšŠųŲūŪžŽ. Jeigu dedant nuomonę iškilo techninių nesklandumų, informuokite mus apie tai adresu: info@religijos.lt
2005-04-03 17:38 astro Vertinimas: Normalu
Čia pateikiamas tik psichologinis horoskopų poveikio paaiškinimas.
Štai astronominis horoskopų absurdiškumo paaiškinimas:
Saulė jau seniai “pabėgo” iš tų žvaigždynų, kuriuos jai tam tikram metų laikotarpiui priskiria Zodiakas. Kalta Žemės ašies precesija – reiškinys, sukeltas trikdžių dėl Mėnulio traukos. Kaip vaikiško žaislo – vilkelio, Žemės ašis lėtai, bet pastoviai slenka kūginiu paviršiumi. Šio judesio periodas yra beveik 26 tūkstančiai metų. Todėl kas du tūkstančius metų Saulė tam tikrą fiksuotą dieną, pavyzdžiui, per lygiadienį, įriedės vis į kitą žvaigždyną. Tačiau Saulės kelio – ekliptikos – skirstymas į 12 žvaigždynų susiformavo dar iki Kristaus gimimo. Astronomai linkę išsaugoti praeities išminčių dovaną – žvaigždynų mitologinius įvaizdžius. Tačiau dienos šviesulio koordinates reikia nurodyti tiksliai. Derinant šiuos siekius, tenka kiek gudrauti. Štai dabar ir sakoma, kad, pavyzdžiui, gegužės 21 dieną Saulė įrieda ne į Jaučio žvaigždyną, bet į šio žvaigždyno ženklą.
(iš http://www. astro. lt/ldangus/straips/klimka/zodiak. htm)
2004-11-26 12:45 Dumai Vertinimas: Blogai
Amžinai laikraštiniai atsieit "horoskopai" ir visa astrologija suplakama į vieną krūvą. Tai skirtingi dalykai. Autoriui neteko sutikti tikro rimto astrologo ir jis, matomai, savo kailiu nebandė veikia astrologija praktiškai ar ne. O užsiiminėti minčių masturbacija galima iki begalybės ir prisigalvoti visokių paneigiančių kažką, o kažką pateisinančių hipotezių. Esminis klausimas toks: tikrai rūpi astrologijos realumas ar yra tik šio momento poreikis ta tema paplepėti? Patarasis straipsnis yra tikrai antro tipo. Ir neapsigaukit autoriaus Vardu ar "argumentuotu loginiu: :) stiliumi.