Tamsos Brolija - Moralė : Komentarai : 1

Autorius

Komentaras

Vertinimas

›››
Prieš dedant nuomonę labai prašome perskaityti bent kelis kūrinius. Nuomonių knygoje cenzūra netaikoma. Naudokite lietuviškas raides: ąĄčČęĘėĖįĮšŠųŲūŪžŽ. Jeigu dedant nuomonę iškilo techninių nesklandumų, informuokite mus apie tai adresu: info@religijos.lt
2008-07-18 03:01 Digix Vertinimas: Labai Blogai
Labai nepritariui nuomonei paie bausmes.
bausmes tai is esmes kerstas us bloga poelgi. kersto tiksla yra padaryti taip kad blogas poelgis taip pasielgusiam neatnestu naudos net jei del to nukentesi ir pats.

optimali strategija yra kai bausme = padarytai zalai, bet tai nevisada gerai, geraisuai kai bausme yra tik didesne nei gauta nauda is to poelgio.

didesne bausme salygos didesni nubaustojo kersta zmogus atsedejes kalejime nekes visuomenes ir taps dar baisesniu nusikalteliu del ko vel ses i kalejima ir taps dar baisesniu.

todel geraisu nubausti tik tiek kad nusikaltelis supratsu kad tokie poelgiai ekonomiskai nevertingi ir ju nebedarytu. sakykime vagis pavoge radija, us 500lt pardave us 30lt bet gavo bausme prilygstancia 100lt (ivertinant kitus jo nuspejamus nusikaltimus) vagiui iskart aisku kad tokiu darbu bankrutuosi. todel jis taps saziningu zmogumi nes taip gali uzdirbti daugiau.

va jei zmogus pazeistos psichikos ir negali mastyti apie ekonomika tai jau vaistu nera, teks ji likviduoti. jei zmogaus smegenys suprogramuotos daryti zalai tai lieka du budai ta jo gyvenimo tiksla kur nors nukreipti, pvz pasiusti i kariuomene arba likviduoti, duju kameroje.
visi bandymai peraukleti baigsis didelemis tragedijomis ir nuotoliais.